Degustace vín „To nejlepší z mého archivu“ a degustační menu

 In Novinky

Milí Arkáďané,

dovoluji si vás pozvat na další  degustaci vín, tentokrát v netradiční podobě pod názvem „To nejlepší z mého archivu“, která se   uskuteční ve čtvrtek dne 31.  8.  2017 v 18,00 hod. v Arcadia Ristorante Grill & Bar.

Když jsem přemýšlel o tématu degustace,  váhal jsem nad různými variantami, neboť jsem vás chtěl něčím překvapit. Nakonec jsem si uvědomil, že datum degustace si přineslo téma samo.

Bude tomu totiž přesně 5 let, co jsem začal provozovat Arkádii. A právě v předvečer pětiletého výročí se bude degustace konat.

Následně jsem si uvědomil, že rok 2017 je pro mne „výroční“ i v mnoha jiných ohledech. Bude to právě 25 let, co můj otec založil naši advokátní kancelář, a je to 10 let, co jsem začal obchodovat s vínem.

Všechna shora uvedená výročí mne proto přivedla na myšlenku, že by bylo velmi příjemné to s vámi, Arkáďany, oslavit a také vás jistým způsobem odměnit za vaši přízeň a věrnost.

Z tohoto důvodu degustace nemá žádné konkrétní odborné téma. Nepůjdeme po stopách jedné či více odrůd, neochutnáme pouze jednou vinařskou oblast či jedno konkrétní vinařství.

Otevřeme však spolu poklady mého sklepa a ovoníme a odegustujeme to nejlepší, co se v nich nalézá. Rozhodl jsem se totiž vzít kladivo a majzlík a odsekat petlice z těch nejtajnějších a nejstřeženějších sklepních kójí a prezentovat vám vína nejvyšší kvality, vína lahvově zralá, vína z těch nejlepších oblastí připravena k pití tak, aby se návštěva této degustace stala pro vás nezapomenutelným zážitkem.

Degustační listinu tradičně teprve ladím, nepochybně ale můžu slíbit Brunello di Montalcino, Barolo, Amarone della Valpolicella a z bílých vín pak špičkové Rieslingy, Chardonay a další.

Protentokrát bych chtěl  změnit i počet degustovaných vzorků.  Ochutnali bychom 8 vzorků, nicméně,  pokud bude účast více než 20 osob, od každého vína budou podávány dvě láhve, takže podávané vzorky budou mnohem větší a budete si je tedy moci déle a lépe vychutnat.

Doufám, že neméně skvělé bude i menu, které při této příležitosti budeme podávat. Bude se jednat o podzimní degustační menu, při jehož zadání jsem kuchaři uložil, aby uvařil pro mé hosty to nejlepší, co umí“. Pevně věřím, že vám bude chutnat.  Pořad menu je uveden v příloze tohoto emailu.

Těším se na vaši účast a jsem s pozdravem

 

Mgr. Petr Houžvička

DEGUSTAČNÍ MENU

k degustaci vín „To nejlepší z mého archivu“

  

Bažantí pralinka s marinovanou hruškou a ořechy

Humrový Bisque s domácími grissini

Jelení ravioly s kaštanovou omáčkou, rozinkami a řapíkatým celerem

Telecí líčko s šípkovou omáčkou, zahradní zeleninou a krémovou fregolou

Čokoládový fondant s fíky a marcipánovým krémem

arcadia-vino-degustace-pozvanka

Cena  degustace je stanovena na 1 200 Kč za osobu (v předprodeji 1 000 Kč, viz poznámka) a zahrnuje degustaci vín včetně pětichodového menu.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že se v minulosti stávalo, že někteří účastníci se opakovaně omluvili na poslední chvíli, případně se bez omluvy nedostavili, ač byli zarezervováni, rozhodl jsem se vás pozitivně motivovat k účasti. Proto při této a při každé další degustaci bude cena v předprodeji zvýhodněná oproti placení na místě. Předprodej bude končit v úterý 29. 8. 2017. Vstupenky si můžete zakoupit v sekretariátu advokátní kanceláře či po dohodě v Arcadii.

 

Protože je kapacita Arcadie omezena, je nutno si účast předem zarezervovat, a to na telefonu 602 73 55 71 nebo emailem: info@akhouzvicka.cz.

 Tato pozvánka není adresná, takže pokud se vám bude zdát, že se tato akce může líbit i vašim přátelům, neváhejte ji předat dál. Degustaci můžete také  zakoupit jako dárek. V tom případě kontaktuje uvedený telefon  za účelem přípravy dárkového poukazu.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search