Degustace vín „Vinařství Sepp Dockner“

 In Novinky

Milí Arkáďané,

dovoluji si vás pozvat na další degustaci vín, tentokrát zaměřenou na vína z jediného vinařství, konkrétně vinařství Sepp Dockner. Degustace vín z tohoto vinařství proběhla v Arcadii už dvakrát, jednou za účasti Seppa Docknera, a vždy měla obrovský úspěch.

Degustace se uskuteční ve čtvrtek dne 19.10.2017  v 18,00 hod v  Arcadia Ristorante Grill & Bar.

Pro ty z vás, kteří vinařství Dockner neznají, uvádím, že se jedná o rakouské rodinné vinařství z oblasti Kremstal. Jejich vína jsou v Rakousku i u nás velmi oceňovaná.  V rámci degustace budou dominovat převážně vína bílá, nicméně ochutnáme i výtečná vína červená.

Ochutnávat budeme nejen vína z aktuálního ročníku, ale i vína lahvově zralá.  Vinnou kartu sice teprve ladím, každopádně se však můžete těšit na nejméně 12 degustačních vzorků.

Návštěvu degustace předběžně přislíbil i sám Sepp Dockner, ovšem s výhradou možnosti odřeknutí v závislosti na počasí. Probíhá totiž sklizeň hroznů, a bude-li pěkné počasí, vinohrad má samozřejmě přednost. Takže si přejme, aby bylo škaredě, pršelo a byla zima a Sepp mohl přijet.

Vína si jako obvykle v rámci degustace budete moci zakoupit.

Vína budou provázena degustačním menu laděným do podzimních chutí a surovin, které pro vás připravil šéfkuchař Arcadie Martin Čavara.

Těším se na vaši účast a jsem s pozdravem

Mgr. Petr Houžvička

middle_weingut_dockner_42

DEGUSTAČNÍ MENU

k degustaci vín „Vinařství Sepp Dockner“

Čtvrtek 19. října 2017

  

Jemný bramborový krém s hříbky, zastřeným vejcem a černým lanýžem

Candát z pyré s pečených paprik s podzimní zeleninou a cous cous z červené řepy

Šafránové risotto s hráškovým pyré, mozzarellou a rajčaty

Hovězí ball tip steak s konfitovaným jablkem v křenu a vinnou redukcí

Kávová panna cotta s čokoládovou drobenkou a masala mascarpone

middle_weingut_dockner_70

Cena degustace je stanovena na 1 000 Kč za osobu, v předprodeji za 900 Kč za osobu, a zahrnuje degustaci vín včetně pětichodového  menu.

Vzhledem k popularitě vín Seppa Docknera, degustaci jeho vín jsem zařadil na přání několika stálých účastníků degustací, očekávám velký zájem, proto doporučuji zakoupit vstupenky v předprodeji. Samozřejmě ti, co si vstupenku koupí, mají přednost před těmi, kteří se pouze zaregistrují. Vstupenky můžete zakoupit v advokátní kanceláři Mgr. Petr Houžvička, na adrese Jana Palacha 121/8, 690 02 Břeclav, nebo v Arcadii, případně si můžete účast zarezervovat, a to na telefonu 602 73 55 71 nebo emailem:  info@akhouzvicka.cz.

Tato pozvánka není adresná, takže pokud se vám bude zdát, že se tato akce může líbit i vašim přátelům, neváhejte ji předat dál. Degustaci můžete také zakoupit jako dárek, v tom případě kontaktuje uvedený telefon za účelem přípravy dárkového poukazu.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search