Degustace vín „To nejlepší z mého archivu“ a degustační menu

 In Novinky

Milí Arkáďané,

dovoluji si vás pozvat na další  degustaci vín, tentokrát v netradiční podobě pod názvem „To nejlepší z mého archivu“, která se   uskuteční ve čtvrtek dne 31.  8.  2017 v 18,00 hod. v Arcadia Ristorante Grill & Bar.

Když jsem přemýšlel o tématu degustace,  váhal jsem nad různými variantami, neboť jsem vás chtěl něčím překvapit. Nakonec jsem si uvědomil, že datum degustace si přineslo téma samo.

Bude tomu totiž přesně 5 let, co jsem začal provozovat Arkádii. A právě v předvečer pětiletého výročí se bude degustace konat.

Následně jsem si uvědomil, že rok 2017 je pro mne „výroční“ i v mnoha jiných ohledech. Bude to právě 25 let, co můj otec založil naši advokátní kancelář, a je to 10 let, co jsem začal obchodovat s vínem.

Všechna shora uvedená výročí mne proto přivedla na myšlenku, že by bylo velmi příjemné to s vámi, Arkáďany, oslavit a také vás jistým způsobem odměnit za vaši přízeň a věrnost.

Z tohoto důvodu degustace nemá žádné konkrétní odborné téma. Nepůjdeme po stopách jedné či více odrůd, neochutnáme pouze jednou vinařskou oblast či jedno konkrétní vinařství.

Otevřeme však spolu poklady mého sklepa a ovoníme a odegustujeme to nejlepší, co se v nich nalézá. Rozhodl jsem se totiž vzít kladivo a majzlík a odsekat petlice z těch nejtajnějších a nejstřeženějších sklepních kójí a prezentovat vám vína nejvyšší kvality, vína lahvově zralá, vína z těch nejlepších oblastí připravena k pití tak, aby se návštěva této degustace stala pro vás nezapomenutelným zážitkem.

Degustační listinu tradičně teprve ladím, nepochybně ale můžu slíbit Brunello di Montalcino, Barolo, Amarone della Valpolicella a z bílých vín pak špičkové Rieslingy, Chardonay a další.

Protentokrát bych chtěl  změnit i počet degustovaných vzorků.  Ochutnali bychom 8 vzorků, nicméně,  pokud bude účast více než 20 osob, od každého vína budou podávány dvě láhve, takže podávané vzorky budou mnohem větší a budete si je tedy moci déle a lépe vychutnat.

Doufám, že neméně skvělé bude i menu, které při této příležitosti budeme podávat. Bude se jednat o podzimní degustační menu, při jehož zadání jsem kuchaři uložil, aby uvařil pro mé hosty to nejlepší, co umí“. Pevně věřím, že vám bude chutnat.  Pořad menu je uveden v příloze tohoto emailu.

Těším se na vaši účast a jsem s pozdravem

 

Mgr. Petr Houžvička

DEGUSTAČNÍ MENU

k degustaci vín „To nejlepší z mého archivu“

  

Bažantí pralinka s marinovanou hruškou a ořechy

Humrový Bisque s domácími grissini

Jelení ravioly s kaštanovou omáčkou, rozinkami a řapíkatým celerem

Telecí líčko s šípkovou omáčkou, zahradní zeleninou a krémovou fregolou

Čokoládový fondant s fíky a marcipánovým krémem

arcadia-vino-degustace-pozvanka

Cena  degustace je stanovena na 1 200 Kč za osobu (v předprodeji 1 000 Kč, viz poznámka) a zahrnuje degustaci vín včetně pětichodového menu.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že se v minulosti stávalo, že někteří účastníci se opakovaně omluvili na poslední chvíli, případně se bez omluvy nedostavili, ač byli zarezervováni, rozhodl jsem se vás pozitivně motivovat k účasti. Proto při této a při každé další degustaci bude cena v předprodeji zvýhodněná oproti placení na místě. Předprodej bude končit v úterý 29. 8. 2017. Vstupenky si můžete zakoupit v sekretariátu advokátní kanceláře či po dohodě v Arcadii.

 

Protože je kapacita Arcadie omezena, je nutno si účast předem zarezervovat, a to na telefonu 602 73 55 71 nebo emailem: info@akhouzvicka.cz.

 Tato pozvánka není adresná, takže pokud se vám bude zdát, že se tato akce může líbit i vašim přátelům, neváhejte ji předat dál. Degustaci můžete také  zakoupit jako dárek. V tom případě kontaktuje uvedený telefon  za účelem přípravy dárkového poukazu.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search