Na skok v Řecku aneb návrat Arcadie do Arcadie

 In Novinky

Milí Arkáďané,

po velmi úspěšné březnové akci, kdy jste ochutnali speciality francouzské kuchyně, budete mít i v dubnu možnost vyzkoušet speciality národní kuchyně, tentokrát řecké.

Řecká kuchyně a zejména řecké prostředí je Arcadii velmi blízké, a to nejen díky podobnosti italské gastronomie s řeckou, ale zejména tím, že název Arcadie je odvozen od překrásné oblasti nacházející se na centrálním Peloponésu v Řecku, kde se nachází renesancí opěvovaná pahorkatá krajina, která je považována za idylickou, skoro až snovou část světa. Takže se vlastně Arcadie vrátí do Arcadie.

Navíc loni na podzim jsem strávil osm nádherných dnů v  Řecku, kdy při cestě za starověkými památkami jsem měl možnost nabrat značné množství inspirace a přechutnat rozličné řecké speciality. Společně s Martinem Čavarou, naším šéfkuchařem, jsme na základě našich zkušeností sestavili menu s typickými řeckými specialitami, které naleznete zde:

Dovolte mi, abych vás tedy pozval k tomuto symbolickému návratu. Řecké menu bude podáváno od čtvrtka 19. 4. 2018 do středy 25. 4. 2018. K menu bude možnost objednat si i řecká lahvová i rozlévaná vína a připít si po řecku Jamas!

Přijďte si tedy zavzpomínat na prázdniny, které mnozí z vás v Řecku prožili, a když budete odcházet, můžete si říct „et in Arcadia ego“, tedy „ také já jsem byl v Arcadii.

Tak tedy „Kali orexi !“ přátelé.

 

Mgr. Petr Houžvička

Arcadia Ristorante Grill & Bar

recko
Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search